Історія

Антонов Василь Іванович

Засновник компанії МЖК “Оболонь” , Заслужений будівельник України

З ІСТОРІЇ СТАНОВЛЕННЯ КОМПАНІЇ....

Будівельна компанія МЖК “Оболонь” була створена в часи, коли історія будівництва молодіжних житлових комплексів лише розпочиналась. Саме “квартирне питання” змусило “армії” лікарів і вчителів, інженерів та робітників з різноманітних підприємств податися на будівельні майданчики. Наприкінці 80-х згори спустили доволі непогану на той час ідею – створення молодіжно-житлових кооперативів, за допомогою котрих можна було наблизити здійснення заповітної мрії – отримати житло. Об’єднавшись під керівництвом спеціалістів, вони й зводили для себе будинки. Рух став всесоюзним, абревіатура “МЖК” не вимагала додаткових роз’яснень. З’явилось таке МЖК в 1989 році і на Оболоні. Але невдовзі імперія розпалась, настав період непевності: і назад шляху немає, і куди далі йти невідомо. Підприємства-гіганти, цілі галузі завмирали в бездіяльності, а що вже говорити про житлові кооперативи. Фінансування припинилося, будматеріали розтяглися, лишились будівельні майданчики і люди…

– Підприємства, котрі нас направили до МЖК, самі застигли в анемії, а то й розпадались; нас ніхто на колишній роботі вже не чекав, повертатися не було ніякого сенсу. З іншого боку всі ми були без житла і знали напевне – якщо не збудуємо самотужки хоча б цей будинок, що розпочали, так і залишимось без квартир. Але як це зробити, як вижити? Ніхто не знав… Вирішили створити акціонерне товариство й зайнятися будівництвом житла по-серйозному.
– Нульовий цикл ми звели за радянських часів, а завершували будівництво – за ринкових умов вже в незалежній Україні. Нашими інвесторами були заводи “Медапаратура”, “Маяк”, Інститут надтвердих матеріалів, пивзавод, станція “Київ-Петрівка”  та інші. За їхні кошти ми мали звести половину квартир, решта – на вільний продаж. Проект будинку на той час був досить солідний – 6 під’їздів, 324 квартири. Однак, як тільки розпочалася стагнація економіки, нас на цих оболонських пісках і залишили – підприємства від фінансування свого житла просто відмовились. Оце був справжній “нульовий цикл“… Ви й уявити собі не можете, на що тоді була схожа набережна Дніпра, - провадить далі Василь Антонов, – Через вікна зимового саду в офісі МЖК “Оболонь” видніються чи не всі будови компанії в цьому мікрорайоні. Два округлі 27-поверхові красені-близнюки по вулиці Героїв Сталінграду – свого роду візитівка компанії, вони надають особливого вигляду набережній.

– Розпочинали ми їх будувати з “Укрмонолітспецбудом”, далі будували самостійно. Будинки з цегли, до того ж утеплювачі у нас вже п’ять років застосовуються за новітніми технологіями.

На оболонській набережній висаджені липи, ялини, кипариси. Попід будинками, які здавав Антонов зі своєю командою, екзотичні кущі та квітники. Кажуть, він не пошкодував коштів на магнолії, рододендрони і навіть на тюльпанові дерева.

– ам’ятаю, як я завжди з пієтетом і острахом проходив повз красиві ялини, інші дерева й клумби біля адміністративних будинків. А біля житлових масивів завжди щось росло простіше й незавидне… Коли став будувати, вирішив не жаліти грошей на те, щоб люди біля свого житла почувалися комфортніше. А про самі будинки, які ми здаємо, дбаємо тим паче. Ми ж говоримо про якісне життя, про якісне житло.  Людина купує квартиру на все життя, все життя вона чи її діти ходитимуть сходами цього будинку, його вестибюлями. Тому й треба робити красивий під’їзд, гранітні східці, вестибюлі повинні бути, скажімо, не такі як у театрі, але пристойні. Так, це дорожче, але в сумах витрат на все будівництво – це копійки… Не треба брати собі в компаньйони скупість.

Сьогодні МЖК “Оболонь” нараховує в своїй команді понад 1000 чоловік. В структурі компанії чимало дочірніх підрозділів. Перш за все, це ДП “Портал” (будівельно-монтажні роботи), ДП “Стиль” (виконання всіх видів внутрішніх та зовнішніх робіт), ДП “Форсаж” (послуги із внутрішніх перевезень), власна фінансова структура, цех з виробництва сучасних пластикових вікон, кузня, матеріально-технічна база.

– кщо будинок зводиться на палях, тут ми покладаємося на компанію  “Основа-Солсиф”, 15 років ми з ними співпрацюємо, кращих в цих видах робіт в Києві немає. З інших партнерів можу назвати електромонтажників компанії “Сейм-93”. Словом, ми використовуємо партнерство лише з вузькоспеціалізованих видів робіт, решту будівельно–опоряджувальних робіт виконуємо самі. Пропонуємо генпідрядні й субпідрядні послуги, виконання функцій замовника й інвестора, проектувальника, виконуємо реставраційні й благоустрійні роботи.

МЖК “Оболонь” сьогодні – це сучасна компанія, яка динамічно розвивається разом з ринком. Вона будує цегляні й монолітно-каркасні будинки покращеного планування, зовнішній і внутрішній вигляд яких (разом з теплотехнічними характеристиками) дозволяє їм стати в один ряд з європейським житлом. Спеціалісти компанії мають навички й досвід ведення реконструкцій будівель різноманітного призначення, включаючи реставраційні роботи архітектурно-історичних пам’яток. Розпочавши з будівництва на Оболоні, МЖК “Оболонь” вже давно будує по всій столиці в різних її куточках. В значній своїй частці це – елітне житлове будівництво з належною інфраструктурою. В перспективі у МЖК чимало інших майданчиків.

– Спочатку нас ні влада, ні відомі будівельні компанії всерйоз не сприймали: “МЖК якесь всього на всього…” Ми вистояли, ми відбулися на цьому ринку, у нас є ім’я,  є вміння, досвід і постійне бажання удосконалюватися.

Такі компанії, як наша, дуже необхідні на ринку. Ми першими боремося за якість, за доступну і вигідну співпрацю з клієнтом. За нами неодмінно йдуть інші, в тому числі й набагато міцніші й іменитіші, інакше їхній споживач обере нас. Залиште будівельників без конкуренції і Київ знову будуватиме безликі п’ятиповерхівки...

Ми ніколи не стоїмо на місці, весь час треба доводити, що ми на ринку одні з кращих. Якщо у великих компаній багато інвесторів і там справа поставлена на конвеєр, то у нас з клієнтом сповідується індивідуальний підхід. У МЖК «Оболонь» дуже лояльні угоди, в усьому ми йдемо назустріч клієнту, котрий завжди може вибрати найзручніший для себе варіант співпраці.

Ми пишаємося своїм мікрорайоном, де й живемо, ми пишаємося всіма нашими будівлями. Ні за одну з них нам не соромно…